Image for TW-17-07-L-D-510-SM-P is not available
TW-17-07-L-D-510-SM-P
DigiKey Part Number
612-TW-17-07-L-D-510-SM-P-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TW-17-07-L-D-510-SM-P
Description
FLEXIBLE SURFACE MOUNT BOARD STA
Detailed Description
34 Position Header Spacer Connector 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount
Category
Length - Overall Pin
0.751" (19.075mm)
Length - Post (Mating)
0.241" (6.121mm)
Series
Length - Stack Height
0.510" (12.954mm)
Packaging
Tube
Mounting Type
Surface Mount
Number of Positions
34
Pitch
0.079" (2.00mm)
Contact Finish Thickness - Post (Mating)
10.0µin (0.25µm)
Row Spacing
0.079" (2.00mm)