Image for TW-15-10-L-D-280-090 is not available
TW-15-10-L-D-280-090
DigiKey Part Number
612-TW-15-10-L-D-280-090-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TW-15-10-L-D-280-090
Description
CONN BRD STACK 2.00 30POS
Detailed Description
30 Position Header Spacer Connector 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole
EDA/CAD Models
TW-15-10-L-D-280-090 Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Length - Post (Mating)
0.244" (6.198mm)
Length - Stack Height
0.280" (7.112mm)
Series
Length - Tail
0.090" (2.286mm)
Packaging
Bulk
Mounting Type
Through Hole
Number of Positions
30
Pitch
0.079" (2.00mm)
Contact Finish Thickness - Post (Mating)
10.0µin (0.25µm)
Row Spacing
0.079" (2.00mm)
Base Product Number
Length - Overall Pin
0.614" (15.596mm)