Image for TW-15-07-G-D-400-118 is not available
TW-15-07-G-D-400-118
DigiKey Part Number
612-TW-15-07-G-D-400-118-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TW-15-07-G-D-400-118
Description
CONN BRD STACK 2.00 30POS
Detailed Description
30 Position Header Spacer Connector 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole
EDA/CAD Models
TW-15-07-G-D-400-118 Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Length - Post (Mating)
0.234" (5.944mm)
Length - Stack Height
0.400" (10.160mm)
Series
Length - Tail
0.118" (2.997mm)
Packaging
Bulk
Mounting Type
Through Hole
Number of Positions
30
Pitch
0.079" (2.00mm)
Contact Finish Thickness - Post (Mating)
20.0µin (0.51µm)
Row Spacing
0.079" (2.00mm)
Base Product Number
Length - Overall Pin
0.752" (19.101mm)