Image for TW-14-09-G-D-236-SM is not available
TW-14-09-G-D-236-SM
DigiKey Part Number
612-TW-14-09-G-D-236-SM-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TW-14-09-G-D-236-SM
Description
FLEXIBLE SURFACE MOUNT BOARD STA
Detailed Description
28 Position Header Spacer Connector 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount
EDA/CAD Models
TW-14-09-G-D-236-SM Models
Category
Length - Overall Pin
0.388" (9.855mm)
Length - Post (Mating)
0.152" (3.861mm)
Series
Length - Stack Height
0.236" (5.994mm)
Packaging
Tube
Mounting Type
Surface Mount
Number of Positions
28
Pitch
0.079" (2.00mm)
Contact Finish Thickness - Post (Mating)
20.0µin (0.51µm)
Row Spacing
0.079" (2.00mm)