Image for TW-13-03-G-D-315-100 is not available
TW-13-03-G-D-315-100
DigiKey Part Number
612-TW-13-03-G-D-315-100-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TW-13-03-G-D-315-100
Description
CONN BRD STACK 2.00 26POS
Detailed Description
26 Position Header Spacer Connector 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole
EDA/CAD Models
TW-13-03-G-D-315-100 Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Length - Post (Mating)
0.120" (3.048mm)
Length - Stack Height
0.315" (8.000mm)
Series
Length - Tail
0.100" (2.540mm)
Packaging
Bulk
Mounting Type
Through Hole
Number of Positions
26
Pitch
0.079" (2.00mm)
Contact Finish Thickness - Post (Mating)
20.0µin (0.51µm)
Row Spacing
0.079" (2.00mm)
Base Product Number
Length - Overall Pin
0.535" (13.589mm)