Image for TW-07-09-F-D-200-SM-P-TR is not available
TW-07-09-F-D-200-SM-P-TR
DigiKey Part Number
TW-07-09-F-D-200-SM-P-TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TW-07-09-F-D-200-SM-P-TR
Description
2.00 MM FLEX STACK, FLEXIBLE BOA
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
14 Position Header Spacer Connector 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount
EDA/CAD Models
TW-07-09-F-D-200-SM-P-TR Models
Category
Length - Overall Pin
0.388" (9.855mm)
Length - Post (Mating)
0.188" (4.775mm)
Series
Length - Stack Height
0.200" (5.080mm)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Surface Mount
Number of Positions
14
Pitch
0.079" (2.00mm)
Contact Finish Thickness - Post (Mating)
3.00µin (0.076µm)
Row Spacing
0.079" (2.00mm)