Image for TW-05-11-G-D-145-090 is not available
TW-05-11-G-D-145-090
DigiKey Part Number
612-TW-05-11-G-D-145-090-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TW-05-11-G-D-145-090
Description
FLEXIBLE SURFACE MOUNT BOARD STA
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 Position Header Spacer Connector 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole
EDA/CAD Models
TW-05-11-G-D-145-090 Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Length - Post (Mating)
0.162" (4.115mm)
Length - Stack Height
0.145" (3.683mm)
Series
Length - Tail
0.090" (2.286mm)
Packaging
Bulk
Mounting Type
Through Hole
Number of Positions
10
Pitch
0.079" (2.00mm)
Contact Finish Thickness - Post (Mating)
20.0µin (0.51µm)
Row Spacing
0.079" (2.00mm)
Base Product Number
Length - Overall Pin
0.397" (10.084mm)