Image for SFSDT-50-28-G-111.0-DR-NDX is not available
SFSDT-50-28-G-111.0-DR-NDX
DigiKey Part Number
612-SFSDT-50-28-G-111.0-DR-NDX-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SFSDT-50-28-G-111.0-DR-NDX
Description
DOUBLE ROW DISCRETE FEP WIRE
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
100 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Socket
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
SFSDT-50-28-G-111.0-DR-NDX Models
Category
Number of Rows
2
Manufacturer
Samtec Inc.
Pitch - Connector
0.050" (1.27mm)