Image for SFSD-50-28-H-20.00-DR-NDX is not available
SFSD-50-28-H-20.00-DR-NDX
DigiKey Part Number
612-SFSD-50-28-H-20.00-DR-NDX-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SFSD-50-28-H-20.00-DR-NDX
Description
DOUBLE ROW DISCRETE WIRE ASSEMBL
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
100 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Socket
Category
Number of Rows
2
Manufacturer
Samtec Inc.
Pitch - Connector
0.050" (1.27mm)