Image for S1SS-20-30C-GF-04.00-D-NUS is not available
S1SS-20-30C-GF-04.00-D-NUS
DigiKey Part Number
612-S1SS-20-30C-GF-04.00-D-NUS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
S1SS-20-30C-GF-04.00-D-NUS
Description
MICRO MATE SINGLE ROW DISCRETE W
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
20 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Socket
Category
Number of Rows
1
Manufacturer
Samtec Inc.
Pitch - Connector
0.039" (1.00mm)