RF174-05BJ3-03RP1-0152
DigiKey Part Number
612-RF174-05BJ3-03RP1-0152-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RF174-05BJ3-03RP1-0152
Description
COAX CBL MMCX TO TNC 5.9"
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial MMCX to TNC RG-174 5.984" (152.00mm)
EDA/CAD Models
RF174-05BJ3-03RP1-0152 Models
Samtec Inc.
2nd Connector Mounting Feature
Length
5.984" (152.00mm)
Cable Impedance
50 Ohms
Style
MMCX to TNC
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
MMCX Plug, Right Angle
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
6 GHz
Black
2nd Connector
TNC Jack
Operating Temperature
-50°C ~ 90°C