RF174-03RP1-03RP1-0305
DigiKey Part Number
612-RF174-03RP1-03RP1-0305-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RF174-03RP1-03RP1-0305
Description
COAX CBL MMCX TO MMCX 12"
Manufacturer Standard Lead Time
28 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial MMCX to MMCX RG-174 12.01" (305.00mm)
EDA/CAD Models
RF174-03RP1-03RP1-0305 Models
Category
2nd Contact Gender
Length
12.01" (305.00mm)
Cable Impedance
50 Ohms
Style
MMCX to MMCX
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
MMCX Plug, Right Angle
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
6 GHz
Black
2nd Connector
MMCX Plug, Right Angle
Operating Temperature
-50°C ~ 90°C