Image for RF174-01PN1-01RP1-0305 is not available
RF174-01PN1-01RP1-0305
DigiKey Part Number
612-RF174-01PN1-01RP1-0305-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RF174-01PN1-01RP1-0305
Description
COAX CBL SMA TO SMA 12"
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial SMA to SMA RG-174 12.01" (305.00mm)
EDA/CAD Models
RF174-01PN1-01RP1-0305 Models
Category
2nd Contact Gender
Length
12.01" (305.00mm)
Cable Impedance
50 Ohms
Style
SMA to SMA
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
SMA Jack
Overall Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Female
Frequency - Max
6 GHz
Black
2nd Connector
SMA Plug, Right Angle
Operating Temperature
-50°C ~ 90°C