Image for MW-32-03-G-D-109-075 is not available
MW-32-03-G-D-109-075
DigiKey Part Number
MW-32-03-G-D-109-075-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MW-32-03-G-D-109-075
Description
CONN HDR 64POS 0.039 STACK SMD
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
64 Position Header Spacer Connector 0.039" (1.00mm) Gold Surface Mount
EDA/CAD Models
MW-32-03-G-D-109-075 Models
Category
Length - Overall Pin
0.184" (4.674mm)
Manufacturer
Samtec Inc.
Length - Post (Mating)
0.075" (1.905mm)
Series
Length - Stack Height
0.109" (2.769mm)
Packaging
Tube
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Active
Termination
Solder
Number of Positions
64
Contact Finish - Post (Mating)
Gold
Pitch
0.039" (1.00mm)
Contact Finish Thickness - Post (Mating)
10.0µin (0.25µm)
Number of Rows
2
Color
Black
Row Spacing
0.039" (1.00mm)