Image for HW-06-09-T-D-350-SM is not available
HW-06-09-T-D-350-SM
DigiKey Part Number
HW-06-09-T-D-350-SM-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HW-06-09-T-D-350-SM
Description
CONN HDR 12POS 0.1 STACK SMD TIN
Detailed Description
12 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Tin Surface Mount
EDA/CAD Models
HW-06-09-T-D-350-SM Models
Category
Length - Overall Pin
0.665" (16.891mm)
Length - Post (Mating)
0.315" (8.000mm)
Series
Length - Stack Height
0.350" (8.890mm)
Packaging
Bulk
Number of Positions
12
Contact Finish - Post (Mating)
Tin
Pitch
0.100" (2.54mm)
Color
Black
Number of Rows
2
Base Product Number
Row Spacing
0.100" (2.54mm)