HCMD-05-T-06.00-02-S-G-P05 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Samtec Inc.
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Samtec Inc.
In Stock: 0
Datasheet
TE Connectivity AMP Connectors
3M
Image for HCMD-05-T-06.00-02-S-G-P05 is not available
HCMD-05-T-06.00-02-S-G-P05
DigiKey Part Number
612-HCMD-05-T-06.00-02-S-G-P05-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HCMD-05-T-06.00-02-S-G-P05
Description
IDC SOCKET AND TERMINAL CABLE AS
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Plug 0.500' (152.40mm, 6.00")
Category
Pitch - Connector
0.100" (2.54mm)
Manufacturer
Pitch - Cable
0.050" (1.27mm)
Series
Length
0.500' (152.40mm, 6.00")