Image for FJH-30-D-09.84-4 is not available
FJH-30-D-09.84-4
DigiKey Part Number
FJH-30-D-09.84-4-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FJH-30-D-09.84-4
Description
CABLE FFC/FPC 30POS 0.5MM 9.84"
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
30 Position FFC, FPC Cable 0.020" (0.50mm) 9.840" (249.94mm)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
FJH-30-D-09.84-4 Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Number of Conductors
30
Manufacturer
Samtec Inc.
Pitch
0.020" (0.50mm)
Series
Length
9.840" (249.94mm)
Packaging
Bulk
Length - Exposed Ends
0.157" (4.00mm)