CL32A107MQVNNNF is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Samsung Electro-Mechanics
In Stock: 167,588
Datasheet
Parametric Equivalent
Samsung Electro-Mechanics
In Stock: 113,512
Datasheet
Parametric Equivalent
Direct
Murata Electronics
Direct
Murata Electronics
Taiyo Yuden
Taiyo Yuden
Upgrade
KEMET
KYOCERA AVX
KYOCERA AVX
Walsin Technology Corporation
In Stock: 301
100 µF ±20% 6.3V Ceramic Capacitor X5R 1210 (3225 Metric)
CL32A107MQVNNNF
DigiKey Part Number
CL32A107MQVNNNF-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CL32A107MQVNNNF
Description
CAP CER 100UF 6.3V X5R 1210
Manufacturer Standard Lead Time
31 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CL32A107MQVNNNF Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.110" (2.80mm)