CL31C151JHF1PNE
DigiKey Part Number
1276-CL31C151JHF1PNETR-ND - Tape & Reel (TR)
1276-CL31C151JHF1PNECT-ND - Cut Tape (CT)
1276-CL31C151JHF1PNEDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CL31C151JHF1PNE
Description
CAP CER 150PF 630V C0G 1206
Detailed Description
150 pF ±5% 630V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
High Voltage
Series
Ratings
AEC-Q200
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.055" (1.40mm)