CL31A107MQHNNNE
DigiKey Part Number
1276-1782-2-ND - Tape & Reel (TR)
1276-1782-1-ND - Cut Tape (CT)
1276-1782-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CL31A107MQHNNNE
Description
CAP CER 100UF 6.3V X5R 1206
Detailed Description
100 µF ±20% 6.3V Ceramic Capacitor X5R 1206 (3216 Metric)
EDA/CAD Models
CL31A107MQHNNNE Models
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.071" (1.80mm)