CL21A226MPQNNNE
DigiKey Part Number
1276-2910-2-ND - Tape & Reel (TR)
1276-2910-1-ND - Cut Tape (CT)
1276-2910-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CL21A226MPQNNNE
Description
CAP CER 22UF 10V X5R 0805
Detailed Description
22 µF ±20% 10V Ceramic Capacitor X5R 0805 (2012 Metric)
EDA/CAD Models
CL21A226MPQNNNE Models
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.053" (1.35mm)