CL03A225MQ3CSNC
DigiKey Part Number
1276-CL03A225MQ3CSNCTR-ND - Tape & Reel (TR)
1276-CL03A225MQ3CSNCCT-ND - Cut Tape (CT)
1276-CL03A225MQ3CSNCDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CL03A225MQ3CSNC
Description
CAP CER 2.2UF 6.3V X5R 0201
Manufacturer Standard Lead Time
31 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2.2 µF ±20% 6.3V Ceramic Capacitor X5R 0201 (0603 Metric)
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.014" (0.35mm)