UP32-C-F-G-FL-3-P24-TR
DigiKey Part Number
2223-UP32-C-F-G-FL-3-P24-TR-ND - Tape & Reel (TR)
2223-UP32-C-F-G-FL-3-P24-TRCT-ND - Cut Tape (CT)
2223-UP32-C-F-G-FL-3-P24-TRDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
UP32-C-F-G-FL-3-P24-TR
Description
CONN PLUG USB 3.2 TYPE C SMD PCB
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
USB-C (USB TYPE-C) USB 3.2 Gen 1 (USB 3.1 Gen 1, Superspeed (USB 3.0)) Plug Connector 24 Position Surface Mount, Through Hole
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
UP32-C-F-G-FL-3-P24-TR Models
Category
Features
3.0µ" Finish Thickness
Manufacturer
Same Sky (Formerly CUI Devices)
Operating Temperature
-25°C ~ 85°C
Series
Number of Ports
1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Current Rating (Amps)
0.25A, 1.25A, 3A
Part Status
Active
Voltage - Rated
30VDC