35SEV22M6.3X5.5 is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Direct
Rubycon
In Stock: 5,946
Datasheet
Upgrade
Rubycon
In Stock: 2,389
Datasheet
Direct
Cornell Dubilier Knowles
KEMET
Panasonic Industry
Panasonic Industry
Nichicon
Nichicon
Upgrade
Cornell Dubilier Knowles
In Stock: 5
KEMET
22 µF 35 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 85°C