RESD3V3UASAFHT2RB | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | RESD3V3UASAFHT2RB |
Description | 3.3V, SOD-882, 0.48PF, UNIDIRECT |
Manufacturer Standard Lead Time | 18 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 4V (Typ) Clamp 6A (8/20µs) Ipp Tvs Diode Surface Mount, Wettable Flank DFN1006-2W |
Datasheet | Datasheet |
Category | Current - Peak Pulse (10/1000µs) 6A (8/20µs) |
Mfr | Power Line Protection No |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Applications Ethernet, HDMI, USB |
Part Status Active | Capacitance @ Frequency 0.48pF @ 1MHz |
Type Zener | Grade Automotive |
Unidirectional Channels 1 | Qualification AEC-Q101 |
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 3.3V (Max) | Mounting Type Surface Mount, Wettable Flank |
Voltage - Breakdown (Min) 7.5V | Package / Case SOD-882 |
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 4V (Typ) | Supplier Device Package |