Image for CY7C1463AV33-133CKJ is not available
CY7C1463AV33-133CKJ
DigiKey Part Number
2156-CY7C1463AV33-133CKJ-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CY7C1463AV33-133CKJ
Description
IC SRAM 36MBIT PARALLEL 133MHZ
Customer Reference
Detailed Description
SRAM - Synchronous, SDR Memory IC 36Mbit Parallel 133 MHz 6.5 ns
Category
Memory Size
Mfr
Memory Organization
2M x 18
Series
Memory Interface
Parallel
Packaging
Bulk
Clock Frequency
133 MHz
Part Status
Active
Access Time
6.5 ns
DigiKey Programmable
Not Verified
Voltage - Supply
3.135V ~ 3.6V
Memory Type
Volatile
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)