SM-RVT101HVSNWC00-B V1.0A
SM-RVT101HVSNWC00-B V1.0A
DigiKey Part Number
5436-SM-RVT101HVSNWC00-BV1.0A-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SM-RVT101HVSNWC00-B V1.0A
Description
STM32, 10.1" HB,IPS, CTP, OPTICA
Manufacturer Standard Lead Time
5 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Capacitive Graphic LCD Display Module Transmissive Red, Green, Blue (RGB) TFT - Color, IPS (In-Plane Switching) I2C 10.1" (256.54mm) 1280 x 800 (WXGA1)
Category
Viewing Area
217.96mm W x 136.60mm H
Manufacturer
Riverdi
Backlight
LED - White
Packaging
Box
Dot Pixels
1280 x 800 (WXGA1)
Part Status
Active
Interface
I2C
Display Type
TFT - Color, IPS (In-Plane Switching)
Controller Type
Display Mode
Transmissive
Graphics Color
Red, Green, Blue (RGB)
Touchscreen
Capacitive
Background Color
Black
Diagonal Screen Size
10.1" (256.54mm)
Dot Pitch
0.17mm W x 0.17mm H