S5-100RF2 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | S5-100RF2 |
Description | RES SMD 100 OHM 1% 4W 8230 |
Manufacturer Standard Lead Time | 14 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 100 Ohms ±1% 4W Chip Resistor 8230 J-Lead Current Sense, Flame Proof, Moisture Resistant, Pulse Withstanding, Safety Wirewound |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | S5-100RF2 Models |
Category | Composition |
Mfr | Features Current Sense, Flame Proof, Moisture Resistant, Pulse Withstanding, Safety |
Series | Temperature Coefficient ±20ppm/°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -55°C ~ 275°C |
Part Status Active | Package / Case 8230 J-Lead |
Resistance | Size / Dimension 0.819" L x 0.296" W (20.80mm x 7.50mm) |
Tolerance | Height - Seated (Max) 0.319" (8.10mm) |