XUL738156.250000I is Discontinued and no longer carried by DigiKey.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
SiTime
In Stock: 0
Datasheet
Image for XUL738156.250000I is not available
XUL738156.250000I
DigiKey Part Number
800-XUL738156.250000ITR-ND - Tape & Reel (TR)
800-XUL738156.250000ICT-ND - Cut Tape (CT)
800-XUL738156.250000IDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
XUL738156.250000I
Description
EPSG / TPD
Customer Reference
Detailed Description
156.25 MHz XO (Standard) LVDS Oscillator 3.3V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
Category
Output
LVDS
Mfr
Voltage - Supply
3.3V
Series
Frequency Stability
±20ppm
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Part Status
Discontinued at DigiKey
Current - Supply (Max)
97mA
Base Resonator
Mounting Type
Surface Mount
Type
Package / Case
6-SMD, No Lead
Frequency
Size / Dimension
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Function
Enable/Disable
Height - Seated (Max)
0.057" (1.45mm)