71V2556S150PFG
DigiKey Part Number
71V2556S150PFG-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
71V2556S150PFG
Description
IC SRAM 4.5MBIT PARALLEL 100TQFP
Customer Reference
Detailed Description
SRAM - Synchronous, SDR (ZBT) Memory IC 4.5Mbit Parallel 150 MHz 3.8 ns 100-TQFP (14x14)
Category
Memory Interface
Parallel
Mfr
Clock Frequency
150 MHz
Packaging
Tray
Access Time
3.8 ns
Part Status
Obsolete
Voltage - Supply
3.135V ~ 3.465V
DigiKey Programmable
Not Verified
Operating Temperature
0°C ~ 70°C (TA)