R12P15D/P/R6.4 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
MEAN WELL USA Inc.
In Stock: 0
Datasheet
Isolated Module DC DC Converter 2 Output 15V -15V 33mA, 33mA 10.8V - 13.2V Input
Medical-grade DC/DC & AC/DC Converters
RECOM High Isolation DC DC Converter | Digi-Key Daily
R12P15D/P/R6.4
DigiKey Part Number
R12P15D/P/R6.4-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
R12P15D/P/R6.4
Description
DC DC CONVERTER +/-15V 1W
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
R12P15D/P/R6.4 Models
Category
Current - Output (Max)
33mA, 33mA
Mfr
Power (Watts)
1 W
Series
Voltage - Isolation
6.4 kV
Packaging
Tube
Applications
ITE (Commercial), Medical
Part Status
Active
Features
SCP
Type
Isolated Module
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Number of Outputs
2
Efficiency
83%
Voltage - Input (Min)
10.8V
Mounting Type
Through Hole
Voltage - Input (Max)
13.2V
Package / Case
7-SIP Module, 5 Leads
Voltage - Output 1
Size / Dimension
0.77" L x 0.39" W x 0.49" H (19.7mm x 9.8mm x 12.5mm)