R570413000
DigiKey Part Number
2201-R570413000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
R570413000
Description
IC RF SWITCH SPDT 18GHZ MODULE
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF Switch IC General Purpose SPDT 50Ohm Module
Category
Insertion Loss
0.35dB (max)
Manufacturer
Radiall USA, Inc.
Test Frequency
18GHz
Packaging
Bulk
Impedance
50Ohm
Part Status
Active
Voltage - Supply
24V ~ 30V
RF Type
General Purpose
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Circuit
SPDT
Package / Case
Module, SMA Connectors
Frequency Range
0Hz ~ 18GHz