Q-150K-3/64-02-QB48IN-25
DigiKey Part Number
QKY364C-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
Q-150K-3/64-02-QB48IN-25
Description
HEATSHRINK PVDF 3/64"X4' 1=1PC
Manufacturer Standard Lead Time
25 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Heat Shrink Tubing, Flexible 0.046" (1.17mm) 2 to 1 Clear 4.00' (1.22m)
Category
Recovered Wall Thickness
0.010" (0.25mm)
Mfr
Material
Series
Features
Abrasion Resistant, Chemical Resistant, Cut-Through Resistant, Flame Retardant, Solvent Resistant
Packaging
Bulk
Color
Part Status
Active
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Type
Shrink Temperature
135°C
Shrinkage Ratio
Storage/Refrigeration Temperature
-50°F ~ 104°F (-10°C ~ 40°C)
Length
4.00' (1.22m)
Shelf Life
144 Months
Inner Diameter - Supplied
0.046" (1.17mm)
Base Product Number
Inner Diameter - Recovered
0.023" (0.58mm)