W9037BD0200
DigiKey Part Number
553-W9037BD0200-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
W9037BD0200
Description
COAX CBL RP-SMA TO MHF4 7.8"
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial RP-SMA to I-PEX MHF4 0.81mm OD Coaxial Cable 7.874" (200.00mm)
Length
7.874" (200.00mm)
Style
RP-SMA to I-PEX MHF4
Cable Type
0.81mm OD Coaxial Cable
1st Connector
RP-SMA Jack
Overall Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Male
Frequency - Max
8 GHz
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C