EM4970-48#
DigiKey Part Number
501-2045-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
EM4970-48#
Description
TEST LEAD BNC TO WIRE LEADS 48"
Detailed Description
48.0" (1219.20mm) BNC, Male Plug To Wire Lead Test Lead 500VAC
Category
Cable Length
48.0" (1219.20mm)
Wire Gauge
20 AWG
Series
Voltage - Rated
500VAC
Temperature Range
131°F (55°C)
Additional Resources
In-Stock: 1,757
Alternate Length
TEST LEAD BNC TO WIRE LEADS 5.8"
In-Stock: 1469
TEST LEAD BNC TO WIRE LEADS 18"
In-Stock: 580
TEST LEAD BNC TO WIRE LEADS 24"
TEST LEAD BNC TO WIRE LEADS 36"
In-Stock: 840
TEST LEAD BNC TO WIRE LEADS 72"