PSAA30R-150-R
DigiKey Part Number
993-PSAA30R-150-R-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PSAA30R-150-R
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 15V 30W
Manufacturer Standard Lead Time
26 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
15V 30 W AC/DC External Wall Mount (Class II) Adapter Multi-Blade (Sold Separately) Input
Category
No Load Power Consumption
300mW (Max)
Packaging
Box
Operating Temperature
0°C ~ 40°C
Region Utilized
International
Output Connector
Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 10.0mm
Cord Length
59" (1.50m)
Input Type
Multi-Blade (Sold Separately)
Input Connector
Multi-Blade
Voltage - Input
90 ~ 264 VAC
Size / Dimension
3.26" L x 2.17" W x 1.54" H (82.7mm x 55.0mm x 39.1mm)
Voltage - Output
15V
Approval Agency
CE, cULus
Current - Output (Max)
2A
Weight
0.331 lb (150.14 g)
Power (Watts)
30 W