POEA30U-1ATE-R
DigiKey Part Number
POEA30U-1ATE-R-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
POEA30U-1ATE-R
Description
POE INJECTOR 1G 30W 56V DESKTOP
Detailed Description
56V Power Over Ethernet (POE) 1 Port Passive Injector Data Rate
Operating Temperature
-10°C ~ 40°C
Series
Efficiency
Level VI
Size / Dimension
4.96" L x 1.79" W x 1.18" H (126.0mm x 45.5mm x 30.0mm)
Type
Passive Injector
Approval Agency
AS/NZS, BSMI, CCC, cULus, IEC
Voltage - Input
90 ~ 264 VAC