E2266JS0C1
DigiKey Part Number
1452-E2266JS0C1-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
E2266JS0C1
Description
GRAPHIC DISPLAY TFT BLACK RED WH
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Graphic LCD Display Module Black, Red, White TFT - Electronic Paper Display (EPD) 2.66" (67.56mm) 296 x 152
Category
Diagonal Screen Size
2.66" (67.56mm)
Manufacturer
Pervasive Displays
Viewing Area
60.09mm W x 30.70mm H