Image for PS2828AB0254S is not available
PS2828AB0254S
DigiKey Part Number
PS2828AB0254S-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PS2828AB0254S
Description
CABLE ASSY 41POS RCPT-RCPT 10"
Customer Reference
Detailed Description
41 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Socket 0.833' (254.00mm, 10.00")
Category
Pitch - Connector
0.039" (1.00mm)
Manufacturer
Parlex USA LLC
Length
0.833' (254.00mm, 10.00")