PJSD12TS-AU_R1_000A1
DigiKey Part Number
3757-PJSD12TS-AU_R1_000A1TR-ND - Tape & Reel (TR)
3757-PJSD12TS-AU_R1_000A1CT-ND - Cut Tape (CT)
3757-PJSD12TS-AU_R1_000A1DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PJSD12TS-AU_R1_000A1
Description
TVS DIODE 12VWM 17VC SOD523
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
17V Clamp 5A Ipp Tvs Diode Surface Mount SOD-523
Category
Power - Peak Pulse
120W
Mfr
Power Line Protection
No
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Capacitance @ Frequency
60pF @ 1MHz (Max)
Part Status
Active
Operating Temperature
-50°C ~ 150°C (TJ)
Type
Zener
Grade
Automotive
Unidirectional Channels
1
Qualification
AEC-Q101
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
12V (Max)
Mounting Type
Surface Mount
Voltage - Breakdown (Min)
13.3V
Package / Case
SC-79, SOD-523
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
17V
Supplier Device Package
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
5A