BZT52-B33-AU_R1_000A1
DigiKey Part Number
3757-BZT52-B33-AU_R1_000A1TR-ND - Tape & Reel (TR)
3757-BZT52-B33-AU_R1_000A1CT-ND - Cut Tape (CT)
3757-BZT52-B33-AU_R1_000A1DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BZT52-B33-AU_R1_000A1
Description
DIODE ZENER 33V 410MW SOD123
Manufacturer Standard Lead Time
9 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Zener Diode 33 V 410 mW ±2% Surface Mount SOD-123
Category
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
900 mV @ 10 mA
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Grade
Automotive
Part Status
Active
Qualification
AEC-Q101
Tolerance
±2%
Package / Case
Power - Max
410 mW
Impedance (Max) (Zzt)
80 Ohms
Base Product Number
Current - Reverse Leakage @ Vr
100 nA @ 25 V