CCS19-S8-C0 is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Direct
Essentra Components
In Stock: 25,739
Datasheet
Cable Clip, P-Type Black Fastener 0.190" (4.83mm)
Network Infrastructure for Warehousing and Logistics
CCS19-S8-C0
DigiKey Part Number
298-14263-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CCS19-S8-C0
Description
CBL CLIP P-TYPE BLACK FASTENER
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Width
0.370" (9.40mm)
Manufacturer
Panduit Corp
Panel Hole Size
0.167" (4.24mm)
Packaging
Bulk
Material Thickness
0.050" (1.27mm)
Part Status
Active
Material Flammability Rating
UL94 V-2
Type
Clip, P-Type
Features
Weather Resistant
Opening Size
0.190" (4.83mm)
Screw Size
#8 (M4)
Mounting Type
Fastener
Bundle Center to Mounting Center
0.430" (10.92mm)