EXC-28CH500U | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | EXC-28CH500U |
Description | CMC 160MA 4LN 50 OHM SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 18 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 4 Line Common Mode Choke Surface Mount 50 Ohms @ 100 MHz 160mA DCR 1.5Ohm |
Datasheet | Datasheet |
Category | DC Resistance (DCR) (Max) 1.5Ohm |
Manufacturer Panasonic Industry | Voltage Rating - DC 5V |
Series | Operating Temperature -40°C ~ 85°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Mounting Type Surface Mount |
Part Status Active | Size / Dimension 0.079" L x 0.039" W (2.00mm x 1.00mm) |
Filter Type Signal Line | Height (Max) 0.024" (0.60mm) |
Number of Lines 4 | Package / Case 0804 (2010 Metric), Array, 8 PC Pad |
Impedance @ Frequency 50 Ohms @ 100 MHz | Base Product Number |
Current Rating (Max) 160mA |