EXC-24CG900U
DigiKey Part Number
P13570TR-ND - Tape & Reel (TR)
P13570CT-ND - Cut Tape (CT)
P13570DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
EXC-24CG900U
Description
CMC 100MA 2LN 90 OHM SMD
Customer Reference
Detailed Description
2 Line Common Mode Choke Surface Mount 90 Ohms @ 100 MHz 100mA DCR 3Ohm
EDA/CAD Models
EXC-24CG900U Models
Category
DC Resistance (DCR) (Max)
3Ohm
Voltage Rating - DC
5V
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Part Status
Last Time Buy
Size / Dimension
0.049" L x 0.039" W (1.25mm x 1.00mm)
Height (Max)
0.024" (0.60mm)
Impedance @ Frequency
90 Ohms @ 100 MHz
Base Product Number
Current Rating (Max)
100mA