EXB-V8V821JV
DigiKey Part Number
Y4821TR-ND - Tape & Reel (TR)
Y4821CT-ND - Cut Tape (CT)
Y4821DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
EXB-V8V821JV
Description
RES ARRAY 4 RES 820 OHM 1206
Detailed Description
820 Ohm ±5% 62.5mW Power Per Element Isolated 4 Resistor Network/Array ±200ppm/°C 1206 (3216 Metric), Concave, Long Side Terminals
Category
Power Per Element
62.5mW
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
1206 (3216 Metric), Concave, Long Side Terminals
Circuit Type
Isolated
Supplier Device Package
1206
Resistance (Ohms)
820
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±5%
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)