ERZ-VA9V270 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Panasonic Industry
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Panasonic Industry
In Stock: 0
Datasheet
27 V 1 kA Varistor 1 Circuit Through Hole Disc 10mm
ERZ-VA9V270
DigiKey Part Number
10-ERZ-VA9V270TB-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ERZ-VA9V270
Description
VARISTOR 27V 1KA DISC 10MM
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Varistor Voltage (Max)
30 V
Manufacturer
Current - Surge
1 kA
Series
Energy
3.9J
Packaging
Tape & Box (TB)
Capacitance @ Frequency
8000 pF @ 1 kHz
Maximum AC Volts
17 V
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Maximum DC Volts
22 V
Varistor Voltage (Min)
24 V
Package / Case
Disc 10mm
Varistor Voltage (Typ)
27 V