ERZ-VA5D330 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Panasonic Industry
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Panasonic Industry
In Stock: 0
Datasheet
33 V 250 A Varistor 1 Circuit Through Hole Disc 5mm
ERZ-VA5D330
DigiKey Part Number
10-ERZ-VA5D330TB-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ERZ-VA5D330
Description
VARISTOR 33V 250A DISC 5MM
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Varistor Voltage (Max)
36 V
Manufacturer
Current - Surge
250 A
Series
Energy
1.1J
Packaging
Tape & Box (TB)
Capacitance @ Frequency
1400 pF @ 1 kHz
Maximum AC Volts
20 V
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Maximum DC Volts
26 V
Varistor Voltage (Min)
30 V
Package / Case
Disc 5mm
Varistor Voltage (Typ)
33 V