ERJ-6DQF4R3V
DigiKey Part Number
P19283TR-ND - Tape & Reel (TR)
P19283CT-ND - Cut Tape (CT)
P19283DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ERJ-6DQF4R3V
Description
RES 4.3 OHM 1% 1/2W 0805
Detailed Description
4.3 Ohms ±1% 0.5W, 1/2W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Automotive AEC-Q200, Current Sense Thick Film
EDA/CAD Models
ERJ-6DQF4R3V Models
Category
Features
Automotive AEC-Q200, Current Sense
Mfr
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)