ERJ-12SF1330U
DigiKey Part Number
P133ACTR-ND - Tape & Reel (TR)
P133ACCT-ND - Cut Tape (CT)
P133ACDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ERJ-12SF1330U
Description
RES SMD 133 OHM 1% 3/4W 2010
Customer Reference
Detailed Description
133 Ohms ±1% 0.75W, 3/4W Chip Resistor 2010 (5025 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ERJ-12SF1330U Models
Category
Features
Automotive AEC-Q200
Mfr
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
2010 (5025 Metric)
Part Status
Not For New Designs
Supplier Device Package
Resistance
Size / Dimension
0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)