EEE-HC1V100R is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Direct
Panasonic Industry
In Stock: 977
Datasheet
Direct
Panasonic Industry
In Stock: 12,707
Datasheet
In Stock: 707
In Stock: 6,656
Similar
Similar
Chemi-Con
Nichicon
In Stock: 949
Upgrade
KEMET
TE Connectivity Passive Product
Nichicon
10 µF 35 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - SMD 3000 Hrs @ 105°C